MEDIC

Specialitate, competente

PROGRAM  

ORA

Cardiologie

Conf. Dr. Gheorghe Gabriela,medic primar Spitalul Clinic   Prof Dr.Theodor

București                   

Medic primar Cardiologie 

Competenţe: Ecografie Vasculară, Ecocardiografie

Programare prealabila

Dr. Marinescu Cristina

Medic specialist Cardiologie

Joi

15.00-19.00

Chirurgie generala, Gastroenterologie

Dr. Constantin Iulian- competente colonoscopie, edoscopie si bandare varice, bandare hemoroidala

Medic primar Chirurgie generala, Gastroenterologie

Luni ,Miercuri

11 30-14 00

Dermato-venerologie

Dr. Orosan Andra, medic primar Centrul Medical Unirea București

 Medic primar Dermato-venerologie

Programare prealabila

Diabet,Nutritie si Boli Metabolice

Dr. Paraschiv Ionicia

Medic specialist Diabet,Nutritie si Boli Metabolice

 Marti si Joi

16:00-19:00

ECOGRAFII

Dr. Covaciu Iuliana Mirela              

Medic specialist Radiologie si Imagistica Medicala, Competențe: Ecografie generala  

Marti,Miercuri,Vineri

12 30-14 00

Dr. Pop Angela Valentina  

Medic primar Medicina nucleara

Competență: Ecografie generala

Luni

Joi

13.00-19.00

08.30-12.30

Dr.Albu Radu Mihail

Medic specialist Medicina de familie

Competență: Ecografie generala 

Luni,Marti,Joi,

Vineri

12 30-13 30

Endocrinologie

Dr. Hurjui Cristina

Medic specialist Endocrinologie

Competențe: ecografie tiroida

Marti

16.00-18.00

Medicina interna

Dr. Docan Viorel

Medic primar Medicina interna   

Luni 

Joi      

15.00-16.00

15.00-16.00

Dr. Rata Neculai

Medic primar Medicina Interna

zilnic

11 00-13 00

Medicina Generala

Dr.Dascalu Monica

Medic Medicina Generala

zilnic

08 00-11 00

Medicina Muncii

Dr. Stan George

 Medic primar Medicina Muncii

 Marti

 Joi

08.00-10.00

08.00-10.00

Medicina de familie

Dr. Albu Radu Mihail

Medic specialist Medicina de familie

Competență: Ecografie generala 

Luni ,marti, joi, vineri          

12.30-13.30

Neurologie

Dr. Ioniță Veronica Dorina 

Medic primar Neurologie

Marti

10.30-12.00

Oncologie Medicala

Dr. Anda-Natalia Ciuhu-medic primar Spitalul de Boli Cronice Sf.Luca, Bucuresti

Medic primar Oncologie Medicala

Programare prealabila

Oftalmologie

Dr. Tătaru Cerasela Liliana

Medic specialist Oftalmologie

Competență: Ecografie oculară

Miercuri

10.00-12.00

Obstretica-ginecologie

Dr. Truș Ana-Maria

Medic primar Obstretica-ginecologie

Competențe: Ecografie obstetricala, Colposcopie              

Luni - Vineri

13.00-14.00

ORL

Dr. Tuță Daniela Maria   

Medic primar ORL

Miercuri

16.00

Pneumologie

Dr. Marțius Mihaela Gloria

Brăila

Medic primar Pneumologie

Competențe: Explorari Functionale Respiratorii, Somnologie, Consiliere antifumat                                        

Miercuri

15.00-17.00

Pediatrie

Dr. Gușă Maricica

Medic primar Pediatrie

Luni - Vineri

14.00

Urologie

As. Univ. Dr. Mădan Victor,Spitalul Universitar de Urgenta Militar Central,București

Medic primar Urolog

Competențe: ultrasonografie generala, litotritie extracorporeala (ESWL)

Programare prealabila

Dr. Ghilic Eduard Ciprian

Medic specialist urolog

Miercuri 14 30-16 30